اتاق های گفتگو: انواع مختلف

یک اتاق گفتگو کنفرانس همزمان از طریق اینترنت (و گاهی اوقات کنفرانس ناهمزمان) است. انواع مختلفی از اتاق های گفتگو وجود دارد. انتخاب شما باید بر اساس نیازها / ترجیحات خاص شما باشد. اتاق های گفتگوی اختصاصی وجود دارد که اساساً وب سایت هایی هستند که تنها هدف آنها ارائه ویژگی های چت است. برخی از این اتاق های گفتگو رایگان هستند در حالی که برای پیوستن به دیگران باید هزینه پرداخت کنید.

نوع دیگری از مکان چت، پیام رسانی فوری یا IM است. این اساساً چت مبتنی بر متن بلادرنگ است. چت روم مبتنی بر متن قدیمی ترین نوع مکان چت است. همچنین می‌تواند انجمن‌های آنلاین، و محیط‌های اجتماعی گرافیکی کاملاً فراگیر باشد. استفاده از اتاق های صوتی افزایش یافته است. برخی از اتاق‌های چت صوتی دارای هر دو صوت و متن هستند، در حالی که برخی دیگر منحصراً اتاق‌های صوتی چت روم فارسی هستند. سایت های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک نیز دارای ویژگی های چت هستند.

مکان های چت نیز بر اساس اسکریپت چت که بر اساس آن ساخته شده اند، دسته بندی می شوند. این شامل:

جاوا: این اتاق های گفتگو با همه مرورگرهای وب کار می کنند و حتی روی تلفن های دارای اسکریپت جاوا نیز کار می کنند. اما برای فعال کردن جاوا باید تنظیمات مرورگر خود را تغییر دهید.

Flash: این اتاق ها توسط کلاینت Macromedia Flash Player شرکت Adobe Inc. ارائه می شوند و در وب سایت ها ادغام می شوند. بنابراین قبل از اینکه بتوانید از چت استفاده کنید باید Flash Player را نصب کنید. فلش پلیر برای دانلود رایگان در دسترس است.

IRC: IRC (Internet Relay Chat) یک شبکه مکان چت چند کاربره است. مردم می توانند در اینجا ملاقات کنند و به صورت خصوصی یا در کانال صحبت کنند. برای اتصال به سرور IRC به یک کلاینت IRC نیاز دارید که به نوبه خود شما را به شبکه های مختلف IRC متصل می کند.

MIRC: گزینه دیگر MIRC است که یک برنامه کامپیوتری کوچک است که به شما امکان می دهد از IRC استفاده کنید. MIRC برای دانلود رایگان در دسترس است.
مکان های چت نیز بر اساس موضوع خود دسته بندی می شوند. برخی از محبوب ترین اتاق ها دوستیابی هستند. آنها برای افرادی طراحی شده اند که به دنبال روابط هستند. مکان‌های اختصاصی چت قرار ملاقات وجود دارد، مانند مکان‌هایی که برای نوجوانان، افراد مطلقه و همجنس‌گرایان طراحی شده‌اند. اکثر این اتاق ها دارای اتاق های عمومی و خصوصی هستند. اتاق‌های گفتگوی مذهبی وجود دارد که به افراد هم عقیده اجازه می‌دهد با هم معاشرت و تعامل داشته باشند. همچنین محل چت برای افراد ناتوان، برای افرادی که در یک خط کار هستند، و برای افراد با علایق مشابه مانند ورزش، فیلم و موسیقی وجود دارد.

اتاق های بازی برای افرادی که بازی های آنلاین انجام می دهند ایجاد شده است. این بازی‌ها بیشتر در وب‌سایت‌های بازی گنجانده شده‌اند و به افراد اجازه می‌دهند در حین بازی با یکدیگر و حتی زمانی که در حال بازی نیستند، چت کنند. بازی های آنلاین بسیار محبوب هستند و به همین دلیل مکان های بازی زیادی وجود دارد.